Star Clippers

Romantika pod napätými plachtami

Od roku 1991 lodná spoločnosť Star Clippers Ltd. ponúka cestovateľom alternatívu okružných plavieb – navigáciu na palubách autentických replík klasických kliperov, ktoré brázdili moria a oceány v 19. storočí.

Táto spoločnosť, patriaca švédskemu podnikateľovi Mikaelovi Krafftovi, ponúka plavby na troch nádherných plachetniciach, v tradičnom námornom štýle.

Na palube nájdete jedinečnú kombináciu aktivít a vybavenia súkromnej jachty za prístupnú cenu. Atmosféra je priateľská a neformálna, bez presných časových harmonogramov.

Plavby sú v plnej harmónii so životným prostredím a sú určené skutočným milovníkom mora. Niektoré z nich sú tematické, venované napríklad jóge a meditácii, archeológii, plavba so známymi šéfkuchármi alebo someliérmi ...

Destinácie: So spoločnosťou Star Clippers sa môžete plaviť po východnom i západnom Stredomorí, v Karibiku, cez Panamský kanálale aj v Thajsku, Malajzii a Indonézii; prípadne zažiť skutočnú moreplavbu na jednej z repozičných, transatlantických plavieb.

Názov lodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Star Flyer Plachetnica2.298 t8519912014
Star Clipper Plachetnica2.298 t8519922011
Royal Clipper Plachetnica5.061 t11420002017


Ubytovanie: Zariadenie lodí je zamerané na komfort cestujúcich, je vybudované v elegantnom štýle klasickej jachty s využitím tradičných materiálov ako mosadz a lakovaný mahagón. Pohodlné kajuty disponujú mramorovou kúpeľňou, televízorom, multimediálnym DVD prehrávačom (okrem kajút kat. 6 na Star Clipper a Star Flyer), satelitným telefónom, trezorom, kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom na vlasy a primeraným úložným priestorom. Väčšina kajút má oddelené postele, ktoré je možné zmeniť na manželskú posteľ.
14 luxusných apartmánov na lodi Royal Clipper ponúka aj súkromnú verandu, vírivku a 24-hodinovú kajutovú službu. Všetky  kajuty okrem šiestich z celkového počtu 98 sú vonkajšie. Pre skupiny spolucestujúcich môžu byť dve suity majiteľa o veľkosti 33 m² skombinované tak, aby pojali až osem hostí.

Program a zábava: Zábava je jednoduchá; spoločnosť často pozýva na palubu miestnych hudobníkov priamo z navštívených miest. Príjemné večery pri hudbe v Piano bare či ochutnávanie koktejlov v Tropical bare.
Aktivity sa nesú v znamení vodných športov a relaxu. Plachetnica Royal Clipper má dokonca špeciálnu platformu na vodné športy. Šnorchlovanie, vodné lyže, plavba na člnoch a na kajakoch a plávanie sú v cene plavby. Alebo môžete leňošiť v sietiach či na palubných lehátkach pri bazéne. A ak chcete, môžete sa vyšplhať na lodný sťažeň alebo sa naučiť napínať plachty, či si vyskúšať niektorú z iných prác na palube. K dispozícii sú aj fakultatívne výlety počas zastávok na pobreží.
Lodná knižnica ponúka príručky, knihy o umení a romány vo viacerých jazykoch. K dispozícii je tiež výber spoločenských hier.

Stravovanie: Obedy sú servírované formou bufetu s výberom z grilovaných špecialít, morských plodov a rýb, čerstvého ovocia a šalátov. Často sa uskutočňujú priamo na pobreží navštívených ostrovov. Večere á la carte sú v trochu formálnejšom duchu, v priestoroch elegantnej lodnej reštaurácie. Nie sú potrebné žiadne rezervácie a výber sedenia je úplne voľný.
Časy podávania jedál sú naplánované a prispôsobené podľa časov zastávok v prístavoch, času odchodov a návratov z exkurzií.

Oblečenie na palube: Na palube sa počas dňa spravidla nosí športové oblečenie a odev na voľný čas. Na večeru však nie sú v jedálni akceptované krátke nohavice a páni sú žiadaní mať košele alebo pólo s golierom a rukávmi.

Oficiálna mena na palube: euro. Extra zakúpené na palube sa ukladajú na kajutový účet. Jeho úhrada je možná vopred registrovanými kreditnými kartami (Visa, American Express a Mastercard). Karty Diners Club a Discover nie sú akceptované. Pri platení v hotovosti alebo cestovným šekom je potrebné zložiť zálohu 300 eur v hotovosti alebo cestovným šekom.

Prepitné pre personál: nie je zahrnuté v cene plavby a sú na uvážení hosťa. Spoločnosť navrhuje 8 € na deň a osobu. Prepitné je rozdelené medzi čašníkov v jedálni a kajutových stewardov. Dá sa zaplatiť na konci plavby kreditnou kartou alebo v hotovosti.

Servisný príplatok k cenám konzumovaných nápojov 12,5 %

Internet: v palubnom obchode sa dajú kúpiť Sloop Shop karty WIFI na používanie internetu.

Zdravotnícke služby - v období epidemického ohrozenia COVID-19 tieto služby budú posilnené
Lekárske služby poskytuje lekár pri plavbách na veľké vzdialenosti a vyškolené zdravotné sestry na ostatných programoch. Všetci dôstojníci lode sú taktiež školení a schopní poskytnúť prvú pomoc. Keď loď naviguje pri pobreží, je vždy v blízkosti nemocnice na pevnine a dokáže promptne vyriešiť každý problém s cestujúcim vyžadujúcim nemocničnú starostlivosť.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia
 • Zábava a aktivity na palube, bar, knižnica
 • Lekcie plachtenia, aerobiku a plávania
 • Vodné športy, šnorchlovanie, vodné lyže
 • Káva a čaj dostupné z automatov 24 hodín (Piano bar)

V cene nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje
 • Osobné výdaje (wellness, práčovňa a pod.)
 • SCUBA diving potápanie
 • Fakultatívne výlety a doprava v navštívených prístavoch
 • Prepitné 8 na osobu na deň 
 • Prístavné poplatky
 • Cestovné poistenie (o možnosti zabezpečenia sa informujte v našej cestovnej kancelárii)
 • Telefón a internet
 • Víza (ak sú potrebné)
 • Doprava do/z hlavného prístavu