Cunard Line

Sofistikovaný britský štýl a ikonické lode nielen pre skúsených svetobežníkov

Plavebná spoločnosť Cunard patrí k lídrom medzi prémiovými spoločnosťami. Milovníkom okružných plavieb prináša vysokú úroveň osobných služieb, ubytovania a gurmánskych zážitkov. Skvelým denným zážitkom je popoludňajší čaj v tradičnom britskom štýle servírovaný v bielych rukavičkách a námorníckou tradíciou je rozozvučanie lodného zvona na každé poludnie. Vo večerných hodinách si vychutnáte tanec a divadelné predstavenia.

Nadčasová elegancia, zaujímavé destinácie a skvelé kultúrne zážitky, toto všetko je dedičstvom spoločnosti Cunard.

Destinácie:

Spoločnosť Cunard ponúka každoročnú plavbu okolo sveta, ale aj kratšie okružné plavby v Stredozemnom mori, Karibiku, Nórskych fjordoch, Pacifiku a mnoho ďalších. A samozrejme, na lodi Queen Mary 2 i legendárne transatlantické spojenie medzi Southamptonom a New Yorkom, niekoľkokrát do roka.

Názov lodeTonáž Kajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Queen Anne 113.000 t3.000-2024 
Queen Elizabeth QE2  90.900 t1.04620102019
Queen Mary 2 QM2151.400 t1.36020042016
Queen Victoria  90.000 t1.04620072017


Ubytovanie: Kajuty sú rozdelené do 3 tried: Queens Grill, Princess Grill, Britannia Club a Britannia.
Triedy Queens Grill Suites a Princess Grill Suites ponúkajú ubytovanie v luxusných apartmánoch (tzv. Suites) s mnohými exkluzívnymi službami. V aprtmánoch Queens Grill je k dispozícii aj osobný komorník.
Trieda Britannia Club ponúka na výber kajuty s balkónom, s výhľadom na oceán alebo vnútorné kajuty.
Všetky kajuty sú krásne zdobené jemnými potlačami na stenách a prepracované do najmenších detailov. K základnej výbave patrí: regulovateľná klimatizácia, set na prípravu kávy a čaju, satelitná televízia (s viacjazyčnými kanálmi), telefón, mini-chladnička, sejf, sušič na vlasy, posteľná bielizeň z kvalitnej egyptskej bavlny, kozmetický set, župan a papuče. K dispozícii je aj 24 hodinová kajutová služba a večerné rozostlanie s čokoládkou. Zásuvky 220V britské 3-pólové a 110V 2-pólové.

Stravovanie: V cene plavby je plná penzia. Raňajky, obedy a večere si môžete vychutnať v hlavnej reštaurácii, kde máte rezervovaný vlastný stôl. Stôl je rezervovaný vo vybranej reštaurácii podľa kategórie vášho ubytovania.

 • Britannia Restaurant: Večera o 18:00 alebo o 20:30
 • Princess Grill Restaurant: Večera od 18:30 do 21:00
 • Queens Grill Restaurant (exkluzívna reštaurácia určená pre hostí v Suites): Večera 18:30 až 21:00

Okrem reštaurácií s rezervovaným stolom a turnusom, Cunard vám ponúka aj alternatívne možnosti stravovania. K dispozícii je aj Lido (bufetová reštaurácia), kde si môžete vychutnať raňajky, obedy alebo večere v ležérnom štýle s výhľadom na oceán. Navyše ponúka Lido aj tematické večery, kde si za príplatok môžete vychutnať ázijskú, mexickú alebo indickú kuchyňu. Stôl je možné si na tematický večer vopred rezervovať.
Stôl je taktiež možné rezervovať aj v elegantnej reštaurácii The Verandah, kde si môžete vychutnať vynikajúcu francúzsku kuchyňu. Táto reštaurácia ponúka 3-chodové obedové alebo večerné menu. Cena menu/osoba sa pohybuje od $ 15 (obed) až po $ 35 (večera).
K zakúpeným extra jedlám a nápojom je automaticky účtovaný servisný poplatok 15%.

Nápojové balíčky: 
K zakúpeniu iba vopred, pred začiatkom plavby
(servisný poplatok 15% je už zarátaný v cene) 
Nealko Soft Drinks Option 10 USD za osobu / deň: Pepsi, dieta Pepsi, limonáda, sóda, toniková voda (automat na nápoje), vybrané ovocné džúsy (napr. pomaranč, jablko, grapefruit, ananás, paradajka a brusnica)
Coffee Card 10 kávových nápojov za 40 USD (latte, kávy s likérom, horúca čokoláda, extra príchute)
Speciality Hot Drinks 15 USD za osobu / deň: kávové špeciality Illy, čajové špeciality Tea Forté a horúce čokolády.
Nealko Premium Soft Drinks 29 USD za osobu / deň: nealkoholické nápoje, malé fľaše s vodou, čerstvo vylisované ovocné šťavy, teplé nápoje, nealkoholické koktaily.
Beers, Wines & Spirits Option 69 USD za osobu / deň: víno v pohári, liehoviny, likéry a koktaily až do 11 USD na objednávku, plus všetky výhody balíčka Premium nealkoholických nápojov.

K zakúpeniu iba na priamo palube
Nealko Soft Drinks Package - Pepsi, Diet Pepsi, limonáda, sóda a vybrané ovocné džúsy 6.50 USD na deň (+15% servisný príplatok). 

Vínové balíčky - rôzne variácie, plus World Voyage Wine Collections. Dajú sa zakúpiť vopred alebo na palube (+15% servisný príplatok je už v cene balíčka).
Vínové ochutnávky Wine Tasting od 35.00 USD* na osobu. 

Hostia: Okružné plavby spoločnosti Cunard vyhľadávajú hlavne páry vo veku od 40 do 70 rokov, preferujúce tradičný štýl plavieb a pochádzajúce hlavne z Ameriky a Británie. Európske plavby sú atraktívne najmä pre Britov ale aj ostatné európske krajiny. Oznámenia na lodi sú vyhlasované v anglickom, nemeckom a francúzskom jazyku.
Cunard však na svojich plavbách víta aj rodiny s deťmi. Pre deti vo veku od 2 do 17 rokov sú pripravené v hracej zóne rôzne hry a aktivity, avšak na každej lodi je za účelom poskytnutia adekvátnych služieb počet detí obmedzený. 

Animácie pre deti sú rozdelené do troch vekových kategórií: PlayZone (vek od 6 mesiacov do 7 rokov), KidsZone (od 8 do 12 rokov), TeenZone (od 13 do 17 rokov). Môžete si byť istí, že vaše deti sú v najlepšej starostlivosti plne vyškoleného personálu. Môžu sa venovať športu, umeniu, rôznym remeslám a rovnako sú pripravené aj tematické dni ako napríklad Pirate Day (podmienkou účasti na detských programoch bez rodičovského dozoru je vek dieťaťa minimálne 2 roky). Pre tínedžerov sú pripravené priestory plné herných konzol a diskotéky, kde môžu stretnúť mnoho nových priateľov.

Zábava a animácia: Dospelí si môžu vychutnať svoj obľúbený koktejl v bare Chart Room a započúvať sa do jemnej klasickej hudby alebo jazzu. K dispozícii je aj nočný klub s kapelou alebo DJ-om, prípadne si môžete užiť tematické večery inšpirované 60., 70. alebo 80. rokmi, ako napríklad Horúčka sobotňajšej noci a Shake Rattle and Roll, taktiež divadelné predstavenia a premietanie filmov v Royal Court Theatre, zatiaľ čo v najväčšej sále na mori s krištáľovým lustrom Queen´s room budete mať príležitosť na zdokonalenie vašich tanečných zručností.

Fitness a oddych: Lode spoločnosti Cunard disponujú ihriskami, na ktorých máte možnosť zahrať si futbal, basketbal alebo tenis. Nájdete tu aj bazény a vírivky. K dispozícií sú aj plne vybavené posilňovne.

DresscodePočas dňa je vhodné pohodlné voľnočasové oblečenie. V priebehu večerov je vyžadovaná vždy jedna z dvoch formálnejších foriem oblečenia: mužom sa vo všeobecnosti doporučuje tmavý oblek s kravatou a vhodná obuv, ženám koktejlové šaty, kostým alebo elegantné nohavice. Krátke nohavice alebo džínsy sú po 18-tej hodine všeobecne považované za nevhodné.

WI-Fi: pripojenie na internet je dostupné na celej lodi, ale sila a stabilita pripojenia nie je vždy zaručená. Vezmite prosím na vedomie, že prístup na internet je cez satelit výrazne pomalší a môže byť rušený z dôvodu rušenia poveternostnými vplyvmi a fyzickými prekážkami. Spoločnosť Cunard nezaručuje ochranu súkromia ani údajov.
Pomoc s navigáciou je k dispozícii v ConnXionss manažérom počítačových služieb pre hostí, v lodnej knižnici alebo na recepcii.

Fajčenie: Na lodiach Cunard nie je dovolené fajčiť ani v kajutách a na balkónoch. Pre fajčiarov sú vyhradené priestory v salónoch a na vonkajších palubách.

Oficiálna valuta: oficiálnou valutou je americký dolár ($). Akceptujú sa karty Visa, MasterCard, Diners Club, American Express. V prípade úhrady účtu v hotovosti, je nutné na začiatku plavby vložiť garanciu 300 USD na osobu. 

Prepitné: Od októbra 2019 spoločnosť Cunard ruší automatické prepitné na palube – už sa nebude pripočítavať na palubný účet. Hostia sa môžu voľne rozhodnúť koľko chcú obsluhujúcemu personálu nechať – stačí vyplniť formulár, ktorý je v každej kajute a odovzdať ho na recepcii..

Vernostný program: Akonáhle dokončíte svoju plavbu s Cunard, stanete sa členom Cunard World Club. Existujú štyri rôzne úrovne členstva: Silver, Gold, Platinum a Diamond, ktoré ponúkajú celý rad výhod.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • 24-hodinová kajutová služba
 • Plná penzia (raňajky, obed, čaj o piatej so sendvičmi a zákuskami, večera, polnočné občerstvenie a koktail s kapitánom)
 • Voda, čaj, káva, čaj a ovocné džúsy 24 hodín denne z distribútorov v Lido reštaurácii (v reštaurácii Kings Court na lodi Queen Mary 2)
 • Voda počas hlavných jedál a káva po jedle v hlavných reštauráciách
 • Fľaša sektu v kajute na privítanie (len v prípade ubytovania v Grill Suites, fľaša vína v prípade Club Balcony cabins)
 • Aktivity a animácia počas celého dňa
 • Večerné predstavenia (v anglickom jazyku) v Royal Court Theatre
 • Filmové predstavenia
 • Používanie bazénov, víriviek a fitnes centra na palube
 • Aktivity pre deti pod dohľadom skúsených animátorov v detských kluboch
 • Batožinový servis pri nalodení a vylodení
 • Používanie kyvadlovej dopravy v prístavoch v prípade zaistenia služby samotným prístavom (zdarma iba pri cenách Premium/Cunard Fare, pri akciových cenách ako Early Saver, Late Saver je táto služba spoplatnená nižšou čiastkou)
 • Prístavné poplatky
 • Prepitné (klienti zo SVK a CZ)

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Nápoje okrem vyššie menovaných
 • Stravovanie v prémiových reštauráciách
 • 15 % servisný poplatok za extra nákupy na palube
 • Fakultatívne výlety na pobreží
 • Masáže a procedúry v beauty salónoch a spa
 • Telefón a internet
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch na palube...)
 • Cestovné poistenie 
 • Víza (ak potrebné)
Plavby spoločnosti Cunard Line
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Southampton, UK Southampton, UK
  Dátum odchodu: 23. 06. 2024
  3 481 € vnútorné
  4 671 € vonkajšie
  4 969 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 3 481 €
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Southampton, UK New York / NY, USA
  Dátum odchodu: 23. 06. 2024
  2 206 € vnútorné
  2 886 € vonkajšie
  3 056 € s balkónom
  Dĺžka: 13 nocí
  Cena od: 2 206 €
 • Queen Anne

  Queen Anne

  Nórske fjordy
  Southampton, UK Southampton, UK
  Dátum odchodu: 23. 06. 2024
  1 186 € vnútorné
  1 399 € vonkajšie
  1 611 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 186 €
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  Southampton, UK New York / NY, USA
  Dátum odchodu: 23. 06. 2024
  1 271 € vnútorné
  1 696 € vonkajšie
  1 781 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 271 €
 • Queen Anne

  Queen Anne

  Nórske fjordy
  Southampton, UK Hamburg, Nemecko
  Dátum odchodu: 23. 06. 2024
  1 526 € vnútorné
  1 739 € vonkajšie
  2 036 € s balkónom
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 1 526 €
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 24. 06. 2024
  3 226 € vnútorné
  3 651 € vonkajšie
  4 161 € s balkónom
  Dĺžka: 21 nocí
  Cena od: 3 226 €
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Východné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 24. 06. 2024
  2 121 € vnútorné
  2 461 € vonkajšie
  2 716 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 2 121 €
 • Queen Victoria

  Queen Victoria

  Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Terst, Taliansko
  Dátum odchodu: 24. 06. 2024
  1 271 € vnútorné
  1 356 € vonkajšie
  1 526 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 271 €
 • Queen Mary 2

  Queen Mary 2

  Transatlantické plavby
  New York / NY, USA Southampton, UK
  Dátum odchodu: 30. 06. 2024
  2 376 € vnútorné
  3 226 € vonkajšie
  3 396 € s balkónom
  Dĺžka: 14 nocí
  Cena od: 2 376 €